Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia niunia962
PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 10:06 

dziewczyny moja endo nie wiem wsumie kiedy sie zaczela ale dwa lata od pierwszej miesiaczki zaczely sie potworne bole brzucha podczas miesiaczki, rodzina ktora widziala jak cierpie wyganiala mnie do lekarza ale ja nastolatka(14lat) balam, wstydzilam sie rozmawiac z kims obcym o sprawach kobiecych. niestety te bole nasilaly sie coraz bardziej, zaczely sie wymioty, omdlenia i biegunki, nie moglam juz tego zniesc wiec wybralam sie do lekarza i oczywiscie uslyszalam ze miesiaczka zawsze boli, zaczelam szukac innego lekarza i kazdy tylko powtarzal ze jak urodze to mi przejdzie a teraz zostalo mi przyjmowac apap badz ibuprom. dziewczyny ja juz odchodzilam od zmyslow nie chce mowic jakie mialam mysli (najgorsze) jak dostawalam miesiaczke odechciewalo mi sie zyc a tu zero pomocy tylko slyszalam ze nie mam byc taka delikatna i co roz nowe leki przeciwbolowe. wkoncu majac 25 lat trafilam przypadkiem do jednego lekarza w prywatnej klinice i dopiero on mi uswiadomil na co moge chorowac, on zaczol od usg w kazdej fazie cyklu obserwowal co sie dzieje i uznal ze to endometrioza. wyslal mnie na laparoskopie i tam sie wszystko potwierdzilo wycieli mi torbiel 8cm i wyluszczyli endo z wiazadel krzyzowo-macicznych. mam nadzieje ze juz teraz bedzie tylko lepiej.

Tytuł: Re: historia niunia962
PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 10:33 

witaj

fajnie ze do nas trafiłas.

faktycznie wiekszosc lekarz mysli ze jak kobieta narzeka na bol miesiaczkowy to mowi ze tak ma byc!
niewykształciuchy jedne!
dobrze ze trafiłas na kompetentnego lekarza ktory dobrze Cie zdiagnozowal i poprowadził.

a kiedy mialas laparoskopie?
dostałas jakies leki?

pozdrawiam

styczeń 2012-na świat przyszedł nasz CUDak :)

Obrazek
Prawdziwa mama to taka, która ma brudną podłogę, pełny zlew i szczęśliwe dziecko :)
Moja historia z torbielami
Wątek mamuśkowy

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 10:41 

Niunia już się nie martw teraz będzie tylko lepiej,trzeba mocno w to wierzyć.Dobrze że udało ci się spotkać na swojej drodze mądrego lekarza.U mnie po ciąży większość objawów zasnęła na kilka lat.Życzę ci słonecznych myśli i szybkiego zajścia w ciąże!Pozdrawiam

torbiel endometrialna jajnika prawego
torbiel okołojajowodowa prawostronna
zrosty miednicy małej
zrosty na jelitach

moja historia

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 10:47 

laparoskopie mialam 10marca dopiero wczoraj odebralam wynik histopatologiczny. w czwartek ide na kontrole i dopiero wtedy mam dostac jakies leki, bo po loaparo dostalam tylko antybiotyki i przeciwbolowki.

dzisiaj dostalam @ i czulam sie fatalnie, ale wzielam tabletki goraca kompiel i odpuscilo calkowicie wiec wlasnie wstaje z lozka i zaczynam funkcjonowac :)

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 10:57 

niunia962 napisał(a):
laparoskopie mialam 10marca dopiero wczoraj odebralam wynik histopatologiczny. w czwartek ide na kontrole i dopiero wtedy mam dostac jakies leki, bo po loaparo dostalam tylko antybiotyki i przeciwbolowki.

dzisiaj dostalam @ i czulam sie fatalnie, ale wzielam tabletki goraca kompiel i odpuscilo calkowicie wiec wlasnie wstaje z lozka i zaczynam funkcjonowac :)

ja mialam laparo 9ego marca :)
u mnie znalezli endometrioze wiec zastrzyki dostalam od razu po zabiegu praktycznie.

a co pisze u Ciebie w wynikach histo?
znalezli endometrioze czy to tylko torbiel byla?
moze obejdzie sie bez zastrzyków :)

Obrazek
Prawdziwa mama to taka, która ma brudną podłogę, pełny zlew i szczęśliwe dziecko :)
Wątek mamuśkowy

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 14:15 

w wyniku histopatologicznym mam potwierdzona endometrioze ale lekarz kazal mi poczekac na ten wynik zanim podejmie kroki co do leczenie. wspomnial tylko ze bedzie musial wywolac sztucznie ciaze lekami niebardzo wiem co o ma znaczyc i naczym polegac

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 14:19 

chyba bedzie musial wywołac sztuczna menopauze e nie ciaze...

Obrazek
Wątek mamuśkowy

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 21:17 

witaj! Przede wszystkim zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia. :arrow: Przykro,ze i ty na swej drodze napotkalas lekarzy przez male l. Niestety nasza diagnoza ma czesto forme potwierdzenia, ze miesiaczka = bol i to nic nadzwyczajnego. Akt drugi to operacja... :arrow: Moze zechcesz uswiadamiac cierpiace dziewczyny, ktore nie maja pojecia o endometriozie. Wystarczy, ze z naszego forum wydrukujesz kilka ulotek o chorobie i rozprowadzisz w gabinetach lekarskich, aptekach. z informacja ogolnie kiepsko, wiec moze dasz sie namowic?

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: wtorek, 30 marca 2010, 21:31 

endo ja juz to robie od czasu jak tylko mi wynalezli to diabelstwo

PostNapisane: piątek, 2 kwietnia 2010, 07:11 

wczoraj bylam u lekarza na kontroli naszczescie zadne torbiele nowe sie nei pojawily, dostalam Dihereline 3,75
i tu mala zalamka jak poszlam do apteki my kobiety musimy placic 100% czyli 370zl a panowie maja znizke i placa 3,20zl. nieukrywam ze sie zalamalam bo skad brac na to leczenie przeplakalam caly wieczor ale teraz jzu sie podnioslam i smigam szukac po aptekach

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1