Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest niedziela, 31 maja 2020, 08:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1293 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 130  Następna strona

Nasz udział w badaniu?
Zgłosiłam się i potwierdzono moją endometriozę :) moje DNA weźmie udział w badaniu 59%  59%  [ 161 ]
Zgłosiłam się i czekam na potwierdzenie diagnozy ! 20%  20%  [ 54 ]
Zgłosiłam się, ale nie potwierdzono endometriozy - nie mogę oddać próbki DNA 1%  1%  [ 2 ]
Chciałam się zgłosić, ale nie mam potwierdzonej endometriozy 18%  18%  [ 50 ]
Nie zgłosiłam się, bo nie choruję na endometriozę 1%  1%  [ 2 ]
Nie zgłosiłam się, bo nie chcę brać udziału w tym badaniu 2%  2%  [ 5 ]
Liczba głosów : 274
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ogólnoświatowe badania genetyczne nad endometriozą!
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 18:25 

Lucyna super! :)

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?

Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 18:57 
Site Admin

No to sprawdziłam rejestrację!

Pierwsza strona bez zmian. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Cytuj:
Thank you for your interest in our endometriosis study!

At this time, we are enrolling women with a surgical (including laparoscopic) diagnosis of endometriosis. If you fit this criterion, we would very much like to include your sample in this important research.

W tym momencie, do badania przyjmujemy kobiety po chirurgicznym (laparoskopowo) zdiagnozowanej endometriozie. Jeśli spełniasz to kryterium, z przyjemnością przyjmiemy Twoją próbkę w tym ważnym badaniu.

Cytuj:
To confirm your eligibility, we ask that you obtain a copy of your surgical records pertaining to the diagnosis and/or treatment of endometriosis and send these documents to our facilities. These records are used to validate study findings, and they will be kept strictly confidential throughout the duration of this research. Once we receive and review your records, we then mail you a study kit containing the necessary paperwork and saliva collection tube for you to complete your participation.

W celu potwierdzenia kwalifikacji, prosimy o przesłanie kopii raportu chirurgicznego, w którym jest informacja o zdiagnozowanej/leczeniu endometriozy. Dane te będą użyte wyłącznie po to, aby uzasadnić udział w badaniu. Będą przechowywane jako tajne przez cały okres trwania badania. Jak tylko otrzymamy raporty i je przejrzymy wyślemy zestaw do pobrania próbki oraz dokumenty. To bardzo wolne tłumaczenie ;)

Cytuj:
Medical records can be obtained by contacting the doctor and/or medical facility from which you received surgery to diagnose and/or treat endometriosis. It is important to ask specifically for any available surgical reports (and pathology report, if available) pertaining to endometriosis.

Raporty z zabiegu chirurgicznego można otrzymać kontaktując się z lekarzem lub placówką medyczną, w której wykonywano zabieg diagnozujący/leczący endometriozę. Ważne aby spytać szczególnie o dokumenty potwierdzające endometriozę (np. wynik badania histopatologicznego).

Cytuj:
Sometimes, through no fault of the patient, medical records are impossible to retrieve. If you believe that you will not be able to send in your medical records, please click 'cancel' below to discontinue your enrollment.

Czasami nie z winy pacjenta medyczne opisy są niedostępne. Jeśli tak jest i nie możesz wysłać nam dokumentów medycznych, kliknije proszę CANCEL aby przerwać rejestrację.

Klikamy I CONSENT :)

Następna strona

Questionnaire (kwestionariusz)

Gender Female Male / Płeć Kobieta Mężczyzna
Race Caucasian / Rasa wybieramy Kaukaską :) chyba że jest inaczej :)
Other names (i.e. maiden, name changed, nickname etc) /Inne nazwiska (np. panieńskie, zmiana nazwiska, pseudonim etc.).
History of infertility No Yes N/A (Historia niepłodności Nie Tak Nie dotyczy)
Are there other women in your family who have been diagnosed with endometrisis? / Czy w Twojej rodzinie są kobiety, które mają zdiagnozowaną endometriozę?

Yes No / Tak Nie

Grandmother Sister Niece / babcia, siostra, bratanica/siostrzenica
Mother Cousin Aunt Daughter / mama, kuzynka, ciocia, córka

Thank you for enrolling in our endometriosis study!/
Dziękujemy za zgłoszenie się do naszego badania!

Cytuj:
Before we can mail you a study kit, we request that you obtain a copy of your surgical records (including operative reports and pathology reports) pertaining to the diagnosis and/or treatment of endometriosis and send these documents to our facilities. We use these records only to validate study findings, and they will be kept strictly confidential throughout the duration of this research.

Zanim wyślemy Ci zestaw do pobrania próbki, prosimy o wysłanie kopii raportu medycznego (...). Powtórka tego co było wcześniej więc nie tłumaczę ;)

Cytuj:
Medical records can be obtained by contacting the doctor and/or medical facility from which you received surgery to diagnose and/or treat endometriosis. It is important to ask specifically for any available surgical reports (and pathology report, if available) pertaining to endometriosis. You or your doctor may send these records by fax or mail.

Opisy medyczne można otrzymać od lekarza (... tak jak wyżej). Ty lub Twój lekarz może wysłać nam Twoje dokumenty faxem lub pocztą.

Fax to:
tu podany nr

Mail to:
tu podany adres pocztowy

Cytuj:
Once we receive your records and confirm eligibility, we will send you a study kit containing the necessary paperwork and a saliva collection tube. All you will need to do is fill out the paperwork and collect a small sample of your saliva, then return the kit to us by mail.

Jak otrzymamy Twoje dokumenty i potwierdzimy, że się kwalifikujesz, wyślemy Ci zestaw z dokumentami i tubą do pobrania śliny. Jedyne musisz zrobić to wypełnić papiery i oddać ślinę oraz wysłać nam ten zestaw pocztą.

Cytuj:
Once again, thank you for your interest in this study. Together, we can put an "End to Endo"!

Jeszcze raz dziękujemy za zainsteresowanie badaniem. Razem możemy skończyć z endometriozą (end to endo!).

Z poważaniem
The Juneau Biosciences Team (zespół)
888-DNA-4-GYN (888-362-4496 ext. 150)
(to jest numer badania, oznacza to, że ośrodek musiał spełnić kryteria badania klinicznego!, projekt badania oceniają niezależne komisje

Kochane jeśli chcecie uładzić angielski to zapraszam zrobiłam to szybko w kwadrans. :)

PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 20:56 

Ja już właśnie przeszłam taką rejestrację ale najważniejsze ,że jutro próbka leci do USA ,z angielskim poradziłam sobie tak ,że kopiowałam i wrzucałam w tłumacza google i wiedziałam o co chodzi ***

Lucy*** IV stopień endo ,ciężka postać , od pierwszej menstruacji w wieku 12 lat ,po 9 -ciu operacjach ,usunięta nerka prawa ,wyrostek ,po histeroktomii całkowitej *** dla mnie życie zaczęło się po 40 roku życia ***GG 10473809

Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 22:15 

ja robilam dokladnie tak samo jak lucynka, moja probka juz dotarla mialam tylko jakis brak zgody i musialam pozniej kliknac w link ktory mi przeslali i wtedy mogli przystapic do badan

PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:26 

Dzięki Basiu!
Zaraz zabieram się za wysyłanie opisu faxem ;)

06-01-2010 - USG: brak torbieli
22-06-2010 - nie jest dobrze.. masa zrostów, jajniki przyrośnięte do macicy, lewy jajnik "mały skwareczek" - nieczynny.
10-08-2010 - hsg. Obydwa jajowody drożne :D
... aż stanie się cud ...

... i cud się stał ...

wg OM
Obrazek
wg USG
Obrazek

PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 09:03 
Site Admin

Coś dla Was!

http://www.endometrioza.aid.pl/news/bad ... ujce-.html

http://www.endometrioza.aid.pl/wydarzen ... cznym.html

PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 10:11 

Dobra :) dzieki za to tłumaczenie,wypelnilam i8 mam nadzieje ze juz wszystko dobrze zrobilam. Bardzo dziekuje za pomoc :)

6.12.10 Mamy serduszko - mamy nadzieję :)
Obrazek

Tytuł: Justyna- dostałam próbke na ślinę
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 11:21 

Witam was.
czy mozecie mi pomóc. dostała próbke i do wypełnienia ale nie znam angielskiego i nie wiem jak to wypełnic.
prosze o dokładna pomoc.

1995 - pierwszy okres miałam 13 lat
jak skończyłam 25 miałam laparoskopie 3 stopień endo
po 2,5 latach leczenia hormonalnego zaszłam w ciąże i mam bliźniaki - Maje i Mateusza]

Tytuł: Re: Justyna- dostałam próbke na ślinę
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 11:21 

tutaj dziewczyny maja cosik
viewtopic.php?f=50&t=927

moja historia

Tytuł: Re: Justyna- dostałam próbke na ślinę
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 11:39 

czy mam na instrukcji zaznaczyć krzyzykiem te kwadraciki?
coś doczytałm sie ze pic mi przez pól godziny nie wolno i palic przed badaniem?
co mam wpisac w your full birth name?

1995 - pierwszy okres miałam 13 lat
jak skończyłam 25 miałam laparoskopie 3 stopień endo
po 2,5 latach leczenia hormonalnego zaszłam w ciąże i mam bliźniaki - Maje i Mateusza]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1293 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 130  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1