Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 06:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: PROBLEMY Z CERĄ PRZY ENDOMETRIOZIE
PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2014, 10:03 

Cześć dziewczyny,
chciałam zapytać Was czy zauważyłyście jakieś zmiany w wyglądzie od czasu zachorowania na to paskudztwo?
Ja mam wory pod oczami (po laparo nie było ich) i problemy z trądzikiem (obecnie mniej po stosowaniu leków hormonalnych na endo).
Pozdrawiam Ania

Tytuł: Re: PROBLEMY Z CERĄ PRZY ENDOMETRIOZIE
PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2014, 12:06 

Ja mialam problemy z tradzikiem, ktory musialam leczyc antybiotykami przez dluzszy czas.
Teraz przy kazdej zmianie tabsow najbardziej boje sie takiego skutku ubocznego, bo naprawde mialam buzie w ogniu.

Na Zoely leca mi wlosy jak liscie w listopadzie....

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: niedziela, 8 marca 2015, 15:41 

ja mam coraz większe problemy z cerą i z włosami. Kiedyś miałam burzę loków, których nie mogłam rozczesać "na sucho" teraz mam cienkie proste włosy, które strasznie mi wypadają.

z ceną jest coraz gorzej, ciągle mi się coś pojawia. Cera stała się bardzo tłusta, ciągle się coś buduje i bardzo długo goi. Poszłam ostatnio do dermatologa dostałam maść bardzo agresywną która mi wysusza cerę, aż schodzi płatami. cała szyja rozsypana w zmianach.

Jak radzicie sobie z tymi wypadającymi włosami?

IV - XII.2012 Visanne
I.2013 - endo wraca, Visanne
III.2013 podejrzenie PCOS
VI.2013 laparoskopia II - koagulacja zmian endo
VII 2014 - 2015 - endomertioza jakby zasnęła
III. 2015 - nowy lekarz badania płodności
XII 2015 - IUI - podwyższone bhcg i poronienie w 3 tyg ciąży
będę >>mamą<<
moja>>historia<<
www.KobieceZacisze.blogspot.com

PostNapisane: środa, 15 lipca 2015, 09:46 

Z tą tłustą cerą to prawda. Ja mam najgorzej na czole, nosie i brodzie, czyli taka mieszana. Kupuję żele do mycia skóry trądzikowej, mam też dwa toniki delikatnie odświeżające i matujące, jeden to płyn micelarny. Tłuste partie traktuję tym na trądzik, a policzki płynem micelarnym. Krem matujący z Nivea w ogóle na mnie nie działa. Włosy mam przetłuszczone od cery i myję je codziennie szamponami wzmacniającymi. Dobrze im robi częsta zmiana szamponów. Polecam też lekką odżywkę w sprayu, np z Syossa.

PostNapisane: środa, 27 stycznia 2016, 14:21 

Moja cera też jest coraz gorsza i nie mam pojęcia co za to winić bo winowajców i podejrzanych jest sporo.

Myślę, że nie ma co zaprzeczać ale hormony w największej części odpowiadają za stan naszej cery.

Ja o swojej endometriozie wiedziałam gdzieś koło 18 r. ż. Objawy na pewno zaczęły się jak miałam 16 a może nawet wcześniej. Cerę miałam przez ten okres idealną. Byłam blada jak ściana:
- Gdzie jest Aneta??
- Ej mnie szukasz?
- Eeee...no...eee wyglądasz jak ta ściana, eee nie zauważyłem :D
Mniej więcej w tym samym czasie musiałam zachorować na hashimoto, sądząc po objawach.

Nie miałam Trądziku młodzieńczego w ogóle.

Dziś mam podejrzenie TR. Cera dramatyczna prócz tego ciągle mi coś wyskakuje.
I teraz co jest przyczyną??

- Wiem, że pogorszenie nastąpiło odkąd wzięłam tyroksynę. A niby po niej cera ma się poprawiać ( ha, ha ha - dobry żart ;/) To też hormon, który zmienia gospodarkę hormonalną.

- Wiem, że mam obciążony wywiad - ciotka ma TR a TR dziedziczy się właśnie podobno z drugiej wody. Prędzej odziedziczysz go po ciotce czy babce niż mamie.

- Ponieważ o swojej endometriozie wiedziałam długo przed lekarzem :D, ciągle sama upominałam sie o hormony, które brałam z przerwami. Zastanawiam się czy nie wpłynęło to na cerę.

- Niskie AMH? Czyli opcja bliżej do menopauzy niż dalej na pewno generuje jakieś zmiany hormonalne, które = trądzik.

No jak dodać do tego sterydy które nawet jak nie miałam TR dały posterydowy TR to już w ogóle kicha na całego.

Moja H[color=#4040BF]istoria

- Bolesne miesiączki i mocne bóle okołoowulacyjne - endometrioza I stopień,
- Hashimoto,
- G37 nieokreślone choroby demielinizacyjne ( kierunek sm)

"Poszłam w masce zwinięta w pelerynę ciemną
Z oczami zwężonymi
W migocące sierpy
Szczęście mnie nie poznało
I tańczyło ze mną
Nie wiedząc że to jestem
Ja której nie cierpi
Los też mnie nie poznał
I pomyślał sobie
Czemuż nie mam dogodzić
Tej obcej osobie"

M.P Jasnorzewska.

PostNapisane: czwartek, 9 listopada 2017, 14:33 

Używałam nonacne i wszystko było super u mnie

PostNapisane: piątek, 10 listopada 2017, 09:10 

Ja od dziecka miałam cerę nieskazitelną i bialutką, oprócz sińców pod oczami, ale to akurat taka moja uroda.

Od kiedy nasiliły mi się objawy endo, ale jeszcze nie miałam jej wykrytej cierpiałam na ogromne świecenie się nosa i czoła oraz strasznie wysypywało mnie na brodzie. Ledwo się pryszcz zagoił i już w jego miejsce wychodził nowy i tak w kółko, jeden obok drugiego. Włosy miałam jak siano i do tego elektryzowały się niemiłosiernie.

Miesiąc temu zaczęłam kurację Visanne. Włosy mi wypadają, ale mam wrażenie, że są mniej przesuszone.
Skóra się nie tłuści (tak, jakby nagle została cudownie nawilżona, bo moja "tłustość" brała się z nadmiernego przesuszenia), a po pryszczach na brodzie zostały jedynie lekkie przebarwienia i odpukać nic nowego nie wychodzi.

Moja Historia

PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:44 

Znajoma u której zdiagnozowano endo też niestety zauważyła pogorszenie jakości cery - stała się ona blada, bez wyrazu, zaczęły pojawiać się jeszcze czerwone plamy na skórze. Włosy też ma słabsze niż jeszcze kilka lat temu. Od niedawna przyjmuje jakieś witaminy i minerały, ale jeszcze trudno oczekiwać efektów. Regularnie odwiedza też kosmetyczkę, żeby poprawić stan skóry, bo sama nie mogła dać już sobie rady. No i tu już widać pierwsze rezultaty, więc chyba ten kierunek jest jak najbardziej słuszny i skuteczny :)

PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2018, 15:19 

Nowy post na temat nonacne - https://tradzikstop.pl/nonacne-dzialani ... a-tradzik/

Strefa czasowa: UTC + 1