Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest wtorek, 22 lipca 2014, 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Endo a krwawienie i ból podczas wypróżniania :(
PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 11:05 

Dla mnie to wstydliwy problem. Kilka lat temu z powodu sporadycznego krwawienia podczas wypróżniania trafiłam do chirurga (oczywiście kobiety i tak był to dla mnie koszmar) z podejrzeniem hemoroidów. Na szczęście hemoroidy wykluczono a pani doktor zaleciła jeść dużo błonnika i owoców, które zmniejszą zaparcia. W kwietniu ubiegłego roku moja pani gastrolog położyła mnie na jeden dzień do szpitala, gdyż skarżyłam się na krwawienia podczas wypróżnień. Zrobiono mi szczegółowe badania, m.in. kolonoskopię i usg brzucha podczas, którego wykryto u mnie torbiel jak się później okazało endometrialną.
Na szczęście nie wykryto niczego groźnego podczas kolonoskopii i ponownie zalecono jeść produkty zmniejszające zaparcia.
Od kilku miesięcy jest jednak coraz gorzej. Dla mnie każda wyprawa do toalety to koszmar. Wypróżnieniom towarzyszy ból i krwawienie, czasem bardzo mocne. :cry: Papier toaletowy zastąpiłam chusteczkami dla niemowląt. Wstydzę się o tym powiedzieć mojemu ginekologowi. Nie wiem czy moje cierpienia mogą być spowodowane endo. Proszę pomóżcie. Jutro mam wizytę u ginekologa, nie odważę się jednak by mu powiedzieć o moich problemach. :roll:

05.X.2009 r. - wizyta kontrolna po 6 tyg. przyjmowania Danazolu - jak na razie brak nowych torbieli :)
13.08.2010 R. - dwie kreseczki :), Kochanie, zostaniesz tatą!!!

Obrazek

Moja historia

Tytuł: Re: Endo a krwawienie i ból podczas wypróżniania :(
PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 11:10 

Marto myślę,że powinnaś koniecznie powiedzieć o swoich dolegliwościach lekarzowi.
Może nalezałoby ponownie zrobić szczagółowe badania?

18.06.12 laparo-masa zrostów,usunięcie szyjki,pr przydatków,zostaje guzek endoCOSEAL...koniec?...
nie...endovan ...końca brak...visanne :(...sił już brak...:(
moja historia

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 14:44 

Dokładnie w kwietniu 2009 r. robioną miałam kolonoskopię, która nic nie wykazała. Gdybym wiedziała, że moje dolegliwości mogą być spowodowane endo, to może odważyłabym się i powiedziała mojemu lekarzowi, a tak to sie potwornie wstydzę. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

05.X.2009 r. - wizyta kontrolna po 6 tyg. przyjmowania Danazolu - jak na razie brak nowych torbieli :)

Obrazek

Moja historia

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 16:25 

Marto, jezeli chodzi o zdrowie to nie ma tematow wstydliwych. Podczas jutrzejszej wizyty powinnas opowiedziec o swoich dolegliwosciach i podejrzeniach. Koniecznie napisz co na to lekarz. :arrow:

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 17:19 

Marta też miałam podobne problemy i powiedziała o tym ginekologowi gdyż moje dolegliwości nasilały się podczas miesiączki, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam endo, próbowałam dojść dlaczego mnie boli po prostu. Prócz krwi u mnie był jeszcze obecny śluz, gin wysłał mnie do rodzinnego a ta skierowała mnie do chirurga właśnie na kolonoskopie. Podczas badania wykryli wówczas 3 cm polipa. Cieszyłam się, że to koniec moich problemów. Krew i śluz znikł ale dalej był ten sam ból. Jak mówiłam każdemu lekarzowi po kolei, że ból nasila się podczas miesiączki, każdy kiwał głową mówiąc że to nie ma związku. Dopiero po dwóch latach, jak trafiłam na stół operacyjny okazało się że boli przez zrosty na pęcherzu i jelitach. Zaraz po laparoskopii bolało nadal, ale teraz po zoladeksie, nie zapeszając biegam tylko częściej do łazienki ale nie boli. Powinnaś przezwyciężyć ból i powiedzieć o tym lekarzowi, koniecznie.

2010 naturalne starania->pęcherzyki nie współpracują
02.2011-> HSG-drożne
04.2011-> laparoskopia-histeroskopia-chromoskopia (P+)
2011-> 3 x IUI
2012-> Visanne
12.2012-> ICSI Obrazek
01.2013-> ICSI Crio-> kiepski żart Obrazek
10.07.14-> wizyta w OAO - zbieramy dokumenty :D

Moja historia

Obrazek
Obrazek

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 17:43 

mi sie wtedy wydaje jakby jeżyk mi przez jelita przechodził i boli jak diabli zwłaszcza jak na skurcze najdzie :?
teraz troche jest lepiej ale przed laparo to była gehenna

od marca 2010 - Yasmin póżniej Yasminelle
26.07.2010 - badanie usg nie wykazało żadnych zmian endometrialnych, dalej Yasminelle i Aulin

kochaj siebie bo jesteś tego warta!

Yes or no.
In or out.
Up or down.
Live or die.
Hero or coward.
Fight or give in.
The human life is made up of choices.
Live or die.
That's the important choice.
And it's not always in our hands.

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 18:35 

Dzięki kobietki, spróbuję jutro pokonać wstyd :oops: :oops: :oops: :oops: .
Przed opereacją usunięcia torbieli i zrostów (a podobno były duże) częstotliwość wypróznień to 1-2 razy na tydzień. Dla mnie było to normalne. Poprostu, taka moja natura myślałam. Po operacji jakie było moje zdziwienie, gdy mogłam posprzątać ;) moje jelitka codziennie. Teraz jest lepiej niż przed operacją ale gorzej niż po. :shock: Jem dużo owoców, nie jem czekolady a i tak boli. :cry:

Obrazek

Moja historia

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 19:02 

Marto ja tez mam problemy ze sprzataniem jelit. Wizyty skladam w toalecie dopiero po wystapieniu @. Przed i po to koszmar. Pijam Alixir, jem yogurty z bifidus activ, owoce, warzywa. :arrow: Bez skutku. :mrgreen:

trzymam kciuki za przezwyciezenie wstydu! ;)

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 20:03 
Ja już od kilku lat mam sporo problemów jelitowych. Endo plus nietolerancja mleka i jajek sporo zamętu wprowadzają do procesów trawiennych. Odchylenia w każdą stronę są kłopotliwe i każdy wstydzi się szukać fachowej pomocy. Ale na uregulowanie trawienia zawsze dobrze działa wszelka regularność. Zjadania posiłków o określonych porach powoduje, że głód pojawia się tylko w danych godzinach. Tak samo można pomóc trawieniu (poza dietą oczywiście). Trzeba wyznaczyć sobie konkretną porę na wypróżnienia, najlepiej wcześnie rano, bo wtedy perystaltyka jest największa zwykle. Trzeba na siłę próbować o jednej i tej samej godzinie ;) Jelita w końcu powinny zareagować. Siła przyzwyczajenia jest baaardzo mocna :)
Ja wstaję o 7 rano, siadam przed komputerem, wypijam herbatkę i po niej od razu toaleta. Dla mnie sposób niezawodny 8-)

Regularność wypróżnień jest bardzo ważna dla dobrego samopoczucia i zdrowia. Zaleganie resztek i toksyn zawsze będzie miało zły wpływ na organizm.

PostNapisane: niedziela, 16 maja 2010, 20:09 

JA również od dawna mam podobne problemy kolejne badania w tym kolonoskopia i wizytu u róznych specjalistów przez długi okres nic nie wyjaśniały. Poniewaz i u mnie objawy nasilają się przed okresem jest podejrzenie zwiazku z endo.

03. 2011 niespodzianka
11.11.11 - Łucja jest już z nami

GG 4065050

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]