Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest piątek, 28 listopada 2014, 15:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Medycyna chińska w leczeniu endometriozy
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 11:39 

Niektórzy twierdzą, że medycyna chińska może pomóc w złagodzeniu dolegliwości w endometriozie.

Podstawą jest zmiana sposobu myślenia i trybu życia, zgodnie z poniższymi zasadami:
* Należy unikać sytuacji, które wywołują w nas złość, smutek lub nakręcają nas emocjonalnie. Unikać nadmiaru doznań, aby zachować równy i wolny przepływ energii Qi i krwi.
* Starać się nie męczyć przed i podczas miesiączki. Zmęczenie może prowadzić do deficytu energii Qi i złego przepływu krwi, a w efekcie jej zastoju.
* Unikać jedzenia zimnych potraw przed i podczas miesiączki, ponieważ zimno powoduje spowolnienie trawienia, przez co spada wytwarzanie energii i cyrkulacja krwi.
* Unikać seksu podczas miesiączki. Zbliżenia podczas okresu mogą spowodować odwrócenie przepływu energii i krwi z kierunku w dół i na zewnątrz na kierunek do góry i do wewnątrz, co powoduje zastój krwi.
* Zredukować stres (który powoduje zastój energii) w życiu i stosować codzienne 20-minutowe sesje głębokiego relaksu za pomocą medytacji, jogi lub tai chi.
* Wprowadzić 20-minutowe sesje umiarkowanego wysiłku fizycznego każdego dnia. Taka aktywność pomaga zwiększyć wytwarzanie energii Qi i pobudzać krążenie krwi, pomagając uniknąć stagnacji energii w wątrobie i zastoju krwi. Poprawi również trawienie, wypróżnianie się, apetyt, nastrój, poziom energii i sen.
* Dbaj o odpowiedni dobór i łączenie pokarmów, stosując dietę zbliżoną do makrobiotycznej.

Może ktoś wie coś więcej na ten temat i chciałby się z nami podzielić? Jakie jest Wasze zdanie na temat medycyny chińskiej?

endometrioza III/IVst, usunięty jajowód i część jajnika, nawracające torbiele, zrosty, 3 operacje, 2 nieudane programy ICSI, aktualnie odpoczywam i myślę powoli o 3 ICSI - tutaj przeczytacie moją historię...

Tytuł: Re: Medycyna chińska w leczeniu endometriozy
PostNapisane: niedziela, 21 czerwca 2009, 22:02 

Nie chce mi się wierzyć, że nikogo nie interesuje medycyna chińska...

Z uporem maniaka napiszę dziś coś więcej na ten temat :D

Tradycyjna medycyna chińska uważa, że endometrioza jest spowodowana złą pracą nerek i zastojem krwi. Endometrioza powoduje, że krew dostaje się do odgałęzień kapilar. Odgałęzienia, do których trudno jest dotrzeć można leczyć żywicznymi ziołami. Zaleca się stosowanie Olibanum (kadzidła), które pozyskiwane jest z drzewa boswellia porastającego skraje pustyń północno-wschodniej Afryki. Kolejnym zalecanym ziołem jest mirra.
Zgodnie z zaleceniami lekarzy medycyny chińskiej, należy stosować dietę makrobiotyczną, czyli unikać pszenicy, produktów pochodzenia zwierzęcego i mlecznych, co pozwala na unormowanie pracy systemu immunologicznego. Dodatkowo należy spożywać siemię lniane, olej z ryb lub olejek z wiesiołka.

Szczególnie polecane są dwa zioła, które wykazują lepsze działanie niż leki stosowane w kulturze zachodniej:
* laska cynamonu
* hoelen (inna nazwa: poria)
Połączenie tych dwóch specyfików wpływa łagodząco na bóle i krwawienia podczas miesiączki, pomaga również powstrzymać krwawienia z dróg rodnych w czasie ciąży. Pomaga również uregulować miesiączki i łagodzić skurcze macicy. Na czym polega ich działanie? Pomagają w lepszym krążeniu krwi przez gonady zapobiegając jej zastojowi, który powoduje napięcia i zatrzymuje miesiączki, czyni je bardziej bolesnymi i wywołuje krwawienia z macicy.
Skuteczność tych dwóch produktów okazała się zaskakująca. Uważa się, że nie ma skuteczniejszego sposobu na łagodzenie bólu u kobiet z endometriozą. Niektóre źródła podają, że stosowanie tradycyjnej medycyny chińskiej przez kobiety z endometriozą powoduje zajście w ciążę po kilku miesiącach takiej terapii. Czasami może to potrwać dłużej 7-8 miesięcy.
Więcej informacji na stronie: http://www.youcangetpregnant.com/

endometrioza III/IVst, usunięty jajowód i część jajnika, nawracające torbiele, zrosty, 3 operacje, 2 nieudane programy ICSI, aktualnie odpoczywam i myślę powoli o 3 ICSI - tutaj przeczytacie moją historię...

PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 13:06 

Mnie interesuje, nawet w nią wierzę ale nie znam żadnego specjalisty godnego polecenia a boję się iśc do tych pseudolekarzy ze wschodu.
Bardzo chętnie bym się wybrała do prawdziwego specjalisty. Tylko do akupunktury chyba się nie przekonam, nie znoszę igieł a sesję wspomniam nieciekawie.

PostNapisane: sobota, 4 lipca 2009, 12:00 

Ja się interesuje i powiem ,że dużo pozytywnej energii daje zmiana podejścia do życia ......!!!!!!!!!!

Lucy*** IV stopień endo ,ciężka postać , od pierwszej menstruacji w wieku 12 lat ,po 9 -ciu operacjach ,usunięta nerka prawa ,wyrostek ,po histeroktomii całkowitej *** dla mnie życie zaczęło się po 40 roku życia ***GG 10473809

Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: sobota, 4 lipca 2009, 14:09 

ja się generalnie wkurzam na tradycyjną, zachodnią medycynę, bo jest inwazyjna na maxa... chińską (i w ogóle niekonwencjonalną) interesowała się moja mama i nawet fajne efekty miała stosując masaż, akupresurę i zioła. Trzeba sprawdzić, gdzie się można pouciskać na endo - podobno na podeszwie stóp są punkty na wszelkie organy ;)

PostNapisane: wtorek, 14 lipca 2009, 21:21 

Obrazek

A propos akupresury - punkt 36, czyli na piętach, odpowiada za jądra i jajniki, więc warto sobie piętki masować, a jeszcze lepiej dać komuś innemu do pomasowania :lol:

PostNapisane: środa, 29 lipca 2009, 14:14 

sunshine - ukonczylam szkole masazu kilka lat temu. Uczono mnie przez 2 lata, ze piety odpowiadaja za koncowy odcinek uladu pokarmowego ;), jesli ktos cierpi na zatwardzenia ...polecam masowac.
Natomiast na prace jajnikow polecano masowac okoliceWEWNETRZNYCh kostek stop.

I badz tu madrym.

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?

PostNapisane: środa, 29 lipca 2009, 21:06 

Ale tutaj też każą masować piętki (pelvic area)... I bądź tu mądry...
Obrazek

PostNapisane: środa, 29 lipca 2009, 21:07 

I jeszcze tutaj zajrzyj:

http://www.doktorpokrywka.pl/img/prawo_5_elementow/akupresura.gif

PostNapisane: czwartek, 30 lipca 2009, 00:05 

A Zajrzyj tutaj:
http://www.flickr.com/photos/rin_reiki/ ... 0/sizes/o/

pkt 55 - penis, pochwa - wewnetrzna kostka
pkt. 56 - macica, prostata - wewnetrzna kostka
pkt . 60 - jajniki, jadra (nie wewnetrzna, ale zewnetrzna strona stopy - okolice kostki rowniez).

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]