Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest środa, 17 października 2018, 10:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1569 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 157  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia maariioli - moj urok to endometrioza
PostNapisane: środa, 18 marca 2009, 15:17 

Witam mam 29 lat i historia mojej endometriozy zaczela sie najprawdopodobnie 2 lata temu. Na poczatku staran bo po 3 misiacach na wtedy moj lekarz prowadzacy zaproponowal blokade jajnikow tabl. antyk. i tak tez sie stalo bralam 3 cykle. Po skonczeniu czas na starania ale @przyszedl. Kolejnego cyklu juz nie bylo bo trafilam z ostrym bolem brzucha do szpitala. Po wykonaniu usg okazalo sie ze na lewym jajniku widac cyste natomiast prawy jest nieczytelny (moze nawet ciaza pozamaciczna). Kilka dni wczesniej odczulam silny bol prawego jajnika a po chwili ulge jakby cos strzelilo. Tak tez sie stalo. W szpitalu po zabiegu okazalo sie krew w brzuchu zaraz potem operacja. Po operacji stwierdzenie lekarza(ordynatora oddzialu) "pani miala jakas stara ciaze pozamaciczna" cokolwiek moglo to znaczyc. Histopatologia nie potwierdzila ciazy pozamacicznej ani rowniez endometriozy. Natomiast na wtedy lekarz prowadzacy o dziwo potwierdzil opinie ciazy pozamacicznej. Niecaly rok pozniej po rekowalescencji i po nieudanych probach zmienilam lekarza, ktory zaproponowal liczne badania hormonalne ktore byly w normie,a takze test na wrogosc sluzu, ktory rowniez wyszedl ok. Lekarz ten zaczal przygotowywac mnie do badania HSG a w miedzyczasie zaproponowal monitoring cyklu oczywiscie u innego lekarza gdyz ten lekarz nie specjalizuje sie w USG ale robi jego kolega w gabinecie obok raz w tygodniu:), a na dodatek jest to ten do ktorego chodzilam poprzednio. Przygotowanie do hsg trwalo jedyne 4 cykle a w sumie pol roku ciagle na globulkach z przerwa na wakacje, bez skutecznego wyleczenia. HSG mialo sie odbyc, ale do niego nie doszlo. To przesadzilo o tym, ze zmienilam lekarza. Obecnie lecze sie w klinice w Myslowicach. Leczenie przygotowujace do HSG trwalo 16 dni. Jestem juz po HSG hormony unormowane. Meza wyniki niezakonieczne (slaba ruchliwosc), ale wystarczyly witaminki. Juz bylismy zdecydowani na IUI, jeszcze tylko kontrola USG. Jak sie okazalo torbiele endometrialne. W celu potwierdzenia CA125 ponad norme 170. Zabrzmialo to jak wyrok co to jest czym sie to objawia. Zaczelam czytac szukac i znalazlam sie na forum. Teraz juz wiem ze bolesne miesiaczki to nie moj urok tylko choroba na ktora nikt wczesniej nie zareagowal pomimo operacji. W klinice zdiagnozowanie mojej choroby zajelo 4 miesiace. Na poczatku kwietnia czeka mnie laparoskopia i okropnie sie boje czy uchronie jajniki. Po rozmowie z lekarzem wiem ze bede jeszcze leczona farmakologicznie dosc nieciekawie to brzmialo jakie 4-5 miesiecy. Pozniej zobaczymy :cry:
zycze powodzenia wszystkim dotknietych endo, duzo wiary, ktora czesto zawodzi ;)

Tytuł: Re: moj urok to endometrioza
PostNapisane: środa, 18 marca 2009, 15:37 

Witam! Wierze ze to byl szok ja choruje od 5 lat a ze to endo dowiedzialam sie w lipcu 2008 roku. Zycze powodzenia i trzymam kciuki pozdrawiam

PostNapisane: środa, 18 marca 2009, 15:40 

witaj maariiola,

to dobrze, ze Jestes pod opieka lekarska., i dobrze ze zmienilas lekarza. Ciesze, sie ze Twoje HSG wyszlo ok i jajowody drozne!!! To bardzo dobra wiadomosc. Jak duze Masz te torbiele na jajnikach? Nie martw sie na zapas (wiem, latwo mowic...). Ja mialam usuwane 2x 10 cm cysty z jajnikow i pracuja jak do tej pory :). (choc wiadomo kazda operacja jest tym zlem koniecznym czasem, to czesto przynosi naprawde pozytywne rezultaty).
trzymam kciuki za kwiecien :), juz niedlugo. pisz oczywiscie nam tu o wszystkim.
pzdr.

endo IV stopien,analogi, 3 operacje, wodniaki - usuniete jajowody
4 ICSI - 2 aniolki
5 ICSI - i jest serduszko!

Filipek przyszedl na swiat 26 grudnia 2010!

[Moje DNA bierze udział w bad. genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Kliknij to, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

PostNapisane: środa, 18 marca 2009, 15:51 

torbiele sa liczne ale dwie wieksze to 3cm na jednym i 4cm na drugim tak naprawde to nawet z tego wszystkiego nie wziela opisu USG od lekarza totalnie sie zablokowalam tym co powiedzial. Natomiast jedna to niekoniecznie endometrialna, ale wynik CA125 mowi sam za siebie. Po rozmowie z lekarzem dal mi do zrozumienia ze w moim przypadku nie wszystko zostnie usuniete zeby oszczedzic jajniki, reszte leczenie farm.
dziekuje za wsparcie

PostNapisane: niedziela, 5 kwietnia 2009, 09:22 
Site Admin

maariola witaj! zastanawiam się czy w Twoim przypadku nie trzeba wykonac kolejnej laparoskopii. Te torbiele są dosyć duże i leczenie farmakologiczne moga je tylko zmniejszyc ale ich nie usuną. :( Bardzo dobrze ze jajowody sa drożne. Gdzie byla ta ciąża pozamaciczna? Ile wynosi Twoje FSH?

A diagnozowanie u Ciebie przebieglo dosyć szybko ;) , srednia w UE to 7 lat! :shock:

PostNapisane: czwartek, 9 kwietnia 2009, 18:42 

Witajcie
dzisiaj wyszlam ze szpitala we wtrek mialam laparoskopie. Czuje sie nienajlepiej. Torbiele urosly jeszcze w ciagu misiaca. Dodatkowo pojawila sie trzecia na prawym jajniku ale juz obecnie ich nie mam :D
Dziewczyny mam nagranie z laparo okropne i wiem wszystko co mi robili i jak robili wiec musi bolec. Operowal mnie kolega lekarza do ktorego obecnie chodze. Opieka bardzo dobra i oczywiscie uchronil mnie od kolejnej laparotomi. Bo zeby usunac wszystkie zrosty i dokladnie oczyscic jajniki musialy otworzyc a to z kolei spowodowaloby kolejne zrosty. dodatkowo lewy jajnik jakos dziwnie byl polaczony zrostami z jelitami. Ale widzialam dokladnie wszystko mam na miejscu.
Ale mam juz to za soba i ciesze sie niezmiernie. Jeszcze nie odebralam wypisu i czekam na histo, jak odbiore do swojego lekarza i leczenie farmakologicznie.
Ciesze sie ze nadal mam dwa cale jajniki i drozne jajowody :D
Basiu ciazy pozamacicznej jak sie okazalo nie bylo to tylko lekarze ciemnote mi wciskali zaraz po operacji histo nie potwierdzilo, a FSH 7,83(w pazdzierniku)
Pozdrawiam

PostNapisane: czwartek, 9 kwietnia 2009, 19:31 
Site Admin

mariolu super! To ze jest nagrane to bardzo dobrze - daje mozliwosc porownania przy ewentualnej (tfu tfu!) kolejnej laparo.

Ja pierwsza laparo mialam robiona w 2004 roku i pytalam czy nie mozna nagrac laparo? Odpowiedz A po co? ;) A teraz w zaleceniach wlasnie jest nagrywanie laparoskopii hehe.

To dobrze z tą ciążą :)

Zycze szybkiego powrotu do formy! :)

PostNapisane: piątek, 10 kwietnia 2009, 12:14 

Basiu dziekuje
Juz sie boje na mysl co wyjdzie z histo. Z opini lekarza napewno byla torbiel endo(nic co by sie nadawalo na cito). Ogolnie powiedzial ze bedzie mi ciezko zajsc w ciaze w sposob naturalny bez wspomagania bo jajniki maja trudna sytuacje do pracy, ale jak wiemy cuda sie zdarzaja (i bezplodni maja dzieci), a przede mna jeszcze troche czasu na leczenie i sporo czasu na przemyslenie calej tej sytuacji. Zobaczymy czas pokaze. Najwazniejsze to nasze zdrowie bo mamy tylko jedno ;)

PostNapisane: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 12:52 

Dzisiaj odebralam wypis i hito. Jutro ide do swojego lekarza.
Rozpoznanie:
Obustronne torbiele czekoladowe jajnikow. Choroba zrostowa miednicy malej. Endometrioza miednicy malej.
Leczenie:
Laparoskopia. Otwarcie i el-koagulacja torbieli. Uwolnienie zrostow.
Histo jest jak dla mnie dziwne bo jest podany rodzaj materialu: Narzad wycinek jajnika prawego . Cystis picea, oraz miejsce pobrania: Torbiel. (rozpoznaie patomorfologiczne),
opis makroskopowy: szare fragmenty tkankowe lacznie 1,4 cm.
Nic nie jest wspomniane o stopniu endo :oops:
Sama tego nie rozumie, zobaczymy co lekarz na to.

PostNapisane: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:15 

marriola nie martw się dasz radę , pogadaj z lekarzem , a potem sie zobaczy,dasz rade :D

Temu kto Cię nie szuka, nie zależy na Tobie. Ten kto za Tobą nie tęskni, nie kocha Cię. Przeznaczenie decyduje o tym kto pojawia się w Twoim życiu ale Ty decydujesz kto w nim zostaje. Prawda boli tylko raz. Są trzy rzeczy które przemijają i nie wracają nigdy więcej: słowa, czas i szanse. Dlatego też ceń tego kto Cię ceni i nie przywiązuj dużej wagi do tych którzy traktują Cię tylko jako jedną z opcji....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1569 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 157  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1