Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 05:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia Stokrotka12
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:23 

Witajcie. Moje pierwsze objawy to zawsze bolesne miesiączki - słabsze przed porodem, po porodzie niestety silniejsze. W ciąże zaszłam dość szybko. Później doszły bóle jelit podczas wypróżniania się(tylko w czasie miesiączki). Kilka lat- kilku lekarzy tylko leki przeciwbólowe. W roku 2014 miałam zapalenie przydatków po stronie prawej. Po szpitalu miałam torbiel która pękła, od razu dostałam hormony limetic . Podczas brania ich zrobiła się torbiel czekoladowa na prawym jajniku, więc zmiana leków. Torbiel raz rosła, raz zmniejszała się, ale miała tylko do 4 cm. Po jakimś czasie lekarz zmienił mi leki było ich 90 w opakowaniu i miałam miesiączkę raz na 3 msc . Przy tych lekach jak miałam dostać okresu leżałam w bólach, nawet chodzić nie mogłam, ból zwłaszcza po stronie prawej. Okazało się że miałam zapalenie pęcherza i bakterie w moczu. Po kolejnych 3 msc było to samo, więc leki sama odstawiłam i odpuściłam sobie lekarzy. Po około pół roku znów silny ból podbrzusza i okazało się ze na prawym jajniku torbieli już nie ma ale za to jest guz w pochwie. Lekarka w szpitalu od razu powiedziała że to polip endometrialny (umiejscowiony na sklepisku szyjki z tylną ścianką pochwy) i że widać ogniska na szyjce. Według niej choroba rozsiana jest w całej miednicy . W szpitalu zrobili badanie CA125 wynik 110. Polip został usunięty. W badaniu histopatologicznym endometrioza potwierdzona. Byłam niedawno na kontroli po zabiegu dostałam leki Visanne i podczas USG okazało się że w ciągu jednego cyklu znów mam torbiel na prawym jajniku 4 cm jest to prawdopodobnie endometrialna.. Visanne biorę od tygodnia i brzuch mnie pobolewa jak na okres ale jeszcze nie mam i nie wiem czy w końcu będzie czy nie, a leki zaczęłam brać w 21 dc . Nie mam pojęcia czemu tak mi atakuje prawą stronę. Mam nadzieje że lekarka podjęła dobrą decyzje żeby nie usuwać ognisk tylko sam Visanne.

Tytuł: Re: Historia Stokrotka12
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:34 

Witaj i rozgosc sie!

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: sobota, 26 sierpnia 2017, 13:25 

Dzisiaj dostalam @ i czuje się średnio, za to mam czas żeby czytac wasze historie i przejrzeć forum ;)

PostNapisane: sobota, 26 sierpnia 2017, 13:46 

Czyli cos za cos ;) Przyjemnej lektury

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

PostNapisane: poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 18:33 

Chciałam dopisać coś jeszcze do mojej historii. Moja lekarka mówi że jestem wyjątkowym przypadkiem i rzadko jest spotykane endo w takim miejscu. Podobno zdarza się endo w pochwie ale po szyciu krocza. Jeżeli któraś z was ma w takim miejscu jak ja prosze aby do mnie napisała . Dokładnie polip zrobił się w tylnym sklepieniu pochwy. Do tego mam jeszcze tyłozgięcie macicy oraz obniżoną macice wraz z szyjką po porodzie.
Co do Visanne to w sobote miałam plamienia w terminie planowanej miesiączki i myślałam że to @ - bóle również były chociaż słabsze niż zwykle.. juz 3 dzień i narazie tylko mam plamienia więc raczej okresu już nie będzie . Chociaż zobaczmy ;)

PostNapisane: wtorek, 29 sierpnia 2017, 18:41 

Oby Visanne byl na miare twoich potrzeb. Kciuki!

Obrazek

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

PostNapisane: niedziela, 3 września 2017, 12:09 

Visanne biore juz 2 tygodnie i zauważam pierwsze skutki uboczne. Plamienia/krwawienia juz 9 dni i mam wrażenie że szybko się nie skończy. Włosy zaczęły mi wypadać i to raczej nie ze względu na to że są słabe , moja fryzjerka mówi że końcówki są zdrowe, a włosy mocne pomimo farbowania :) pare razy było mi duszno. Ogólnie jestem bardziej zmęczona.
Ostatnio miałam okazje trochę potańczyć i bolało mnie podbrzusze zwłaszcza prawy jajnik. Jak bardzo chciałabym żeby to się uspokoiło chociaż na troche :(

PostNapisane: czwartek, 5 października 2017, 09:56 

Biorę już 2 opakowanie Visanne. Przy pierwszym miałam krwawienia później plamienia i trwało to 4 tygodnie. Uspokoiło się na 10 dni i znów mam plamienia oraz bóle podbrzusza. Czekam cierpliwie może po 3 opoakowaniach plamienia znikną całkiem. Narazie tylko to jedyny skutek uboczny który mnie bardzo męczy. Reszta jest do przeżycia i myślę że raczej nic nowego sie nie pojawi.
Denerwują mnie problemy jelitowe ale to raczej zasługa endo. Raz muszę załatwić sie 3 nawet 5 razy w ciagu dnia a innym razem mam zaparcia i nie mogę załatwić sie wcale. Zaczęłam zwracać uwage na to co jem lecz to nie ma wplywu.. Moja lekarka nie wie co poradzić na ten problem a nawet nir wie co powiedzieć. Zapisałam sie do innego lekarza na konsultacje zobaczymy co dalej

PostNapisane: czwartek, 19 października 2017, 07:35 

Byłam na konsultacji z innym lekarzem. Torbiel się zmniejszyła. Ognisk na szyjce nie jest dużo. Zrobiły sie zrosty chyba po zabiegu. Ogólnie jest lepiej niż myślałam :) biorę juz 3 opakowanie Visanne i będę brała dalej mam nadzieję że będzie coraz lepiej :)

PostNapisane: czwartek, 19 października 2017, 14:43 

Jeśli masz mało objawów ubocznych to tylko pogratulować i trzymam kciuki! :)

Moja Historia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1