Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 05:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia chiczi
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:01 

Witam Was :) . Nazywam się Agnieszka. W lipcu ubiegłego roku wyszłam za mąż. Od sierpnia trwają starania o zajście w ciążę. W listopadzie udałam się do ginekologa na wizytę kontrolną i szok...Na lewym jajniku widoczna szara strefa: najprawdopodobniej torbiel endometrialna. Na prawym też torbiel, ale raczej czynnościowa. W grudniu miałam zrobione USG przezpochwowe-na lewym jajniku torbiel 5 cm, na prawym też już (!!!) widać szarą torbiel 2 cm....Załamałam się....Do tej pory nie miałam problemów ginekologicznych...Fakt, miesiączki były dosyć bolesne i obfite, ale tłumaczono to "moją urodą"....W styczniu udałam się na konsultacje do ginekologa-chirurga...Ze strachem, bo moje CA wynosiło 82...Lekarz mnie uspokoił, stwierdził, że to nie jest porażająca wartość, ale torbiele trzeba usunąć...No i w ubiegłą środę miałam laparoskopię- mój pierwszy w życiu zabieg, znieczulenie...Cała się trzęsłam, ciśnienie podskoczyło na maksa :o . Dziś już jestem trochę spokojniejsza, ale mam też do Was endokobietki kilka pytań i wierzę, że mnie wesprzecie :) .
-Podczas operacji usunięto torbiele wypełnione brunatną treścią, pozostawiając około 50% masy każdego z jajników. Materiał przesłano do badania hist-pat. I tu pojawiają się moje pytania: bardzo się boję tych wyników....że pokażą coś niedobrego....bo to Ca....poratujcie, bać się już..???
-Pozostawiono mi tylko 50% masy jajników- ten stan bardzo mocno utrudni nasze próby poczęcia dzieciątka???
-Na wypisie nie ma wzmianki o innych ogniskach endometriozy, zrostach- czy to dobry znak?
-Teraz mam odpoczywać na L4 przez 30 dni. Do wczoraj dokuczał mi ból barku podczas chodzenia, gdy się położyłam było ok-to efekt tego gazu wtłaczanego do brzucha??
-W piątek dostałam miesiączkę w 22 dniu cyklu- czytałam, że po zabiegu okres może pojawić się wcześniej, więc nie panikuję ;)
-Dziś delikatnie poboluje mnie dół brzuszka- normalne?
Przepraszam za taki ogrom pytań :( . Już od jakiegoś casu podczytuję to forum i wreszcie postanowiłam się zarejestrować :) .
Życzę Wam miłego dnia :)

Moja historia
Historia wyczekiwanego Kropka
Wierzę, że Ten Na Górze ma dobry plan...

Obrazek

Tytuł: Re: Historia chiczi
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:29 

Witaj Agnieszko!

NIe przejmuj sie tym, ze zadajesz tyle pytan. Jestesmy tu po to, zeby sobie pomagac i rozwiewac watpliwosci.
Sprobuje odpowiedziec na kilka Twoich pytan. ;)

Kochana, nie przejmuj sie wynikami CA, prawie kazda z nas miala porzadnie podwyzszone te wartosci. Jesli lekarze podczas laparoskopii potwierdzili endometrioze, to badanie histopatologiczne jest juz tylko formalnoscia. Poza endometrioza nie masz zadnej innej choroby. Slowo Tesi! :D

Jesli lekarze pozostawili okolo 50% masy jajnikow, nalezy w ciagu nastepnych paru miesiecy sprawdzic, czy nadal pracuja. Juz dzis prorokuje Ci, ze bedzie dobrze. ;) Polecam monitoring cyklu, w trakcie ktorego bedzie mozna okreslic czy jajniczki produkuja pecherzyki. I tu prosze, Agnieszko, nie martw sie na zapas. Mamy tu na forum przypadki dziewczyn, ktore zaszly w ciaze ze skrawkiem jednego tylko jajnika, ktory dzielnie wzial sie do roboty i produkowal komoreczki. Glowa do gory!

Brak wzmianek o ogniskach endo i zrostach to wspaniala wiadomosc!!! Oznacza, ze choroba jest w poczatkowym tudziez uspionym stadium. To bardzo dobrze!

Bole w barku to ewidentnie gazy. Mam dokladnie to samo. (Laparo mialam we srode- podobnie jak Ty, nawet miesiaczke dostalam tego samego dnia- w piatek ;) ) NIe przejmuj sie tym, przejdzie za pare dni. Bole podbrzusza to tez norma. W koncu troche tam rozrabiali. Jesli bole nie sa bardzo silne i nie towarzyszy im goraczka, nie musisz sie martwic.

Mam pytanie: czy lekarze podczas laparo zbadali droznosc jajowodow?

Wracaj szybciutko do sil i zdrowia!

Maj 2010 IUI - CIAZA
(......)
Pazdziernik 2010 - powrot do kliniki i dalsza walka o dziecko
10.2010 - IUI
12.2010 - IUI
02.2011 - Laparoskopia
02.2011 - IUI - CIAZA
Nasza wysniona coreczka ALINA 26.10.2011

Moja Historia

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:47 

Witaj wśród Nas, pytaj tyle ile tylko potrzebujesz.

4xcrio :(
03.07.2013- pierwsza wizyta w OAO 15.07.2013-złożyliśmy dokumenty w OA 17.07.2013-USG mieszkania 02.08.13,08.08.13-testy psychologiczne :)
16.09.2013-rozpoczynamy kurs
04.11.2013-mamy kwalifikację!!!
18.08.015- tel z Oa
24.08. 2015- poznajemy synusia
28.10.2015 na zawsze razem
25.05.2016- mamy kwalifikację na drugie dziecko
13.02.2018-tel z OA-jest córeczka

Moja historia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:47 

Bardzo dziękuję Tesiu za słowa otuchy :) !!!
Pocieszyłaś mnie tym Ca :) .
Odnośnie Twoich zapytań: podczas wizyty u ginekologa-chirurga, który wykonywał zabieg, była mowa o tym, że zostanie sprawdzona drożność jajowodów i czy było jajeczkowanie (laparoskopię miałam w 20 dc), ale na wypisie ze szpitala nie ma o tym wzmianki :( . Kontrolną wizytę i odbiór wyniku mam za 3 tygodnie. Wtedy pewno dowiem się więcej.
Nie wiem, czy podczas zabiegu została potwierdzona endometrioza-też nie pisze :( , ale są torbiele, najprawdopodobniej czekoladowe, więc endometrioza jak nic....
Ta moja miesiączka jest bezbolesna i raczej skąpa w porównaniu do poprzednich cykli- to normalne?
Raz jeszcze dziękuję Tesiu za odpowiedzi i wsparcie :)

Moja historia

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:55 

Agnieszko, moze Twoje krwawienie to nie miesiaczka ale plamienia po zabiegu? Takie plamienia czesto zdarzaja sie zwlaszcza po badaniu droznosci jajowodow.

A moze sprobujesz zadzwonic do szpitala, w ktorym mialas zabieg i popytasz troche o wyniki. Lekarze sa niepowazni- wysylaja nas do domu i kaza czekac tyle tygodni na wyniki. Az mnie zlosc ogarnia... Kochana, jesli na wypisie brak jest jakichkolwiek wzmianek o endometrioze to wcale nie wykluczone, ze nie cierpisz na te chorobe. :D Moze sie okazac, ze torbiele to tzw. krwotoczne i ze jestes zdrowiutka. Ale byloby super! Zycze Ci tego z calego serca.

Maj 2010 IUI - CIAZA
(......)
Pazdziernik 2010 - powrot do kliniki i dalsza walka o dziecko
10.2010 - IUI
12.2010 - IUI
02.2011 - Laparoskopia
02.2011 - IUI - CIAZA
Nasza wysniona coreczka ALINA 26.10.2011

Moja Historia

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:59 

Agnieszko,możesz wysłać do szpitala podanie o wydanie całej dokumentacji medycznej dotyczącej Twojego przypadku ;)
Zadzwoń na oddział,zapytaj czy możesz wysłać takie podanie faksem ;)
W takiej dokumentacji będziesz miała opis operacji,nie zawsze są tam zawarte wszystkie infornmacje ale większość będzie ;)

18.06.12 laparo-masa zrostów,usunięcie szyjki,pr przydatków,zostaje guzek endoCOSEAL...koniec?...
nie...endovan ...końca brak...visanne :(...sił już brak...:(
moja historia

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 11:05 

Tesia, andziad bardzo dziękuję za porady :) . Kochane jesteście :). Postaram się skontaktować ze szpitalem :).
Odnośnie tej niby-miesiączki: może rzeczywiście to plamienie po zabiegu :roll: . Zobaczę, ile potrwa i czy w czasie przewidywanego terminu okresu rozpocznie się "normalna" miesiączka.

Moja historia

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 11:07 

Ja zaczynałam plamić w trzeciej dobie po zabiegach ;) i towarzyszył temu delikatny ból brzucha ;)

18.06.12 laparo-masa zrostów,usunięcie szyjki,pr przydatków,zostaje guzek endoCOSEAL...koniec?...
nie...endovan ...końca brak...visanne :(...sił już brak...:(
moja historia

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 11:24 

Witaj,
dziewczyny dobrze Ci radzą. Po laparo plamienia to norma, a CA sie nie sugeruj.
Już niedługo będziesz śmigać jak nowa.
Faktycznie, warto byłoby sprawdzić te jajowody i nie czekać na nic tylko starać się, starać.
Pozdrawiam

Endometrioza III stopnia,
Pierwsza laparotomia w 2.2007, druga w 10.2009
Od XI.09 do III.2010 - 6 zastrzyków Zoladexu
Cały katalog problemów: LUF, wodniaki jajowodów, zrosty, zrosty i jeszcze raz zrosty
5.2011 IMSI - nieudane
Koniec walki z wiatrakami. Zdecydowaliśmy się na adopcję.

Moja historia

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 15:21 

Hej ja plamiłam po laparo a na pewno nie była to @
oczyszcza Ci się organizm
taj jak napisała Tesia po pierwszej @ jak sie pokaże koniecznie idz na monitoring cyklu masz jajniki i tego będziemy sie trzymac jak nic obudza się do robotki ;)

mam nadzieję, że to już finisz!
2011 laparoskopia
2012 laparoskopia
2014 laparoskopia (usunięta "prawa strona")
nadzieja - cóż .....

moja historia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1