Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest niedziela, 5 lipca 2020, 17:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia - Kita_
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 20:24 

Kaśka. 31 wiosna. Muzyk (klawesynistka, organistka, pianistka, nauczyciel w szkole muzycznej, dyrygent chóralny).

Pierwsza torbiel na lewym jajniku, nie pamiętam dokładnej średnicy, ale zajmowała prawie całą macicę (laparoskopia grudzień 2005). Wycinana na Karowej, od tamtej pory jestem tam leczona. Kontrole po zabiegu wyniki bdb. Dodatkowego leczenia nie było. W 2006 roku zachorowałam bardzo poważnie na zapalenie krtani, potem zapalenia płuc, nikt nie wiedział co się dzieje, po antybiotykach było coraz gorzej, w końcu stwierdzono astmę, po 3 miesiącach zaczęłam spać i oddychać, leczenie trwało 2,5 roku. Muszę ze skruchą przyznać że odwołałam wtedy wizytę na Karowej, odłożyłam endo na półkę. A ona to oczywiście wykorzystała i sobie urosła w czerwcu 2007 roku tym razem na prawym jajniku. Została zaleczona farmakologicznie (bodajże Duphastonem). Cytologia 2007, maj 2010 (czekam na wyniki). W tym roku na Karowej zmienił mi się lekarz prowadzący (dotychczasowa p. Madej-Firek udała się na emeryturę), trudno mi powiedzieć czy dobrze mnie prowadziła, bo ja sama też mam grzechy zaniedbania na sumieniu. To co mnie może teraz trochę dziwi, to że nie miałam stałego leczenia, tylko czekano na kolejne torbiele i ewentualnie je zaleczano farmakologicznie. Główne pytanie przy każdej wizycie "kiedy ciąża?" było trudne, bo od 2006 jestem rozwiedziona, i do tej pory partnera nie było widać :) na horyzoncie. Potem poznałam Marka (jesteśmy w tej chwili razem 3 lata), mam nadzieję, że kryzys który w tej chwili przechodzimy jest chwilowy :cry: Obecnie na Karowej przeszłam pod opiekę dr Obrębskiego. Wiedziałam że coś jest nie w porządku bo bóle były potworne. Usg kwiecień 2010 wykazało "prawy jajnik z torbielą o hypoechogennej zawartości śr 44mm bez unaczynienia obraz odpowiada torbieli endometrialnej. Lewy o wymiarach 23 x 11 mm z drobnymi pęcherzykami" (jest mniejszy po pierwszej torbieli, zgniotła go małpa.
Leczenie; Cilest początkowo 1 tabletka dziennie, ale miesiączka wystąpiła więc biorę obecnie 2 tabletki dziennie. Codziennie schodzą ze mnie jakieś gluty czekoladowe ;). Jestem trochę bardziej rozdrażniona, szczególnie jeśli chodzi o dotyk, straciłam ochotę na seks.

Dziś wróciłam od lekarza, mam wrócić do 1 tabletki dziennie Cilestu... :? trochę przesadziłam z ilością dni przez które brałam pod rząd 2 tabletki.. :? stąd większe plamienia.

Tytuł: Re: Historia - Kita_
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 23:05 

Marek się odezwał :) mam nadzieję, że dojdziemy do jakiś kompromisów jutro :)

PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 07:30 

Kita_ napisał(a):
Marek się odezwał :) mam nadzieję, że dojdziemy do jakiś kompromisów jutro :)

Trzymam kciuki :)

Może powinnaś poszukać lekarza - speca od endo (zobacz na liście polecanych lekarzy)? Nie myślałaś o tym?

PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 14:37 

No właśnie szukam, za radą Andziad wiem, że lepiej częściej wykonywać kontrolnie USG, szukam w tej chwili gabinetu w W-wie (lub okolicach) gdzie i kontrola i USG od ręki dałoby się zrobić.

PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 15:17 

Trzymam kciuki za kompromisy.
Zmianę gabinetu dobrze rozważ - na Karowej mają dobre sprzęty i oddział, trzeba tylko tam trafić do dobrego lekarza.

PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 15:27 

Nie lubię pochopnego opiniowania, dr z mojej oceny jest bardzo ostry w obyciu, ale odnoszę wrażenie troskliwości i umiejętności przewidywania, wczoraj przyjął mnie
"bez kolejki" a nie musiał. Po jednej wizycie trudno mi go ocenić i "szufladkować". Teraz jest na urlopie cały lipiec, stąd wolę dmuchać na zimne.

PostNapisane: piątek, 2 lipca 2010, 18:34 

Po powrocie do 1 tabletki ustały gluty :). Zapisałam się do prof. Baranowskiego na 21 lipca. Dzień wcześniej będę robić USG i trwożnie oczekiwać wymiarów torbieli..

PostNapisane: wtorek, 20 lipca 2010, 21:59 

Nie było mnie trochę bo wakacjowałam na kursie muzycznym :). Oczywiście endo nie poszła na wakacje i w pierwszym dniu kursu 8 lipca dostałam okres. Od pamiętnej środy w czerwcu i spotkania w Warszawie brałam już po 1 tabletce Cilestu ;), ale w momencie gdy okres przyszedł już nie chciałam eksperymentów, dalej zachowywałam dawkę 1 dziennie. Wczoraj byłam na USG - na szczęście rozmiary torbieli takie same 45 mm :).
Dziś byłam u prof. Baranowskiego. Wrażenia pozytywne. Miejsce, gdzie ma gabinet prywatny jak dla mnie aż przesadnie strojne i wymuskane... no ale do rzeczy :)
Wizyta krótka (15-20 min) konkretna, przyjazne nastawienie doktora, badanie bezbolesne (a mam z tym problemy). Prof obejrzał badania z I laparoskopii, zrobił szybki wywiad chorobowo-osobowy (jak zwykle dlaczego wstrzymuję się od posiadania dzieci :? ) po czym jako że 2 miesięczne leczenie Cilestem nie przyniosło rezultatów, wypisał skierowanie na laparo na Szaserów. Spytał również czy chcę by wykonano badanie sprawdzające drożność jajowodów (oczywiście że chcę :]) ) .

Teraz pozostaje decyzja czy pozostaję na Karowej czy zmieniam szpital na Szaserów. Pewnie wybiorę to miejsce, gdzie laparo bedzie w szybszym terminie, bo faktycznie widzę że farmakologia nie działa, a na Danazol nie za bardzo mam ochotę..

PostNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:06 

Kasiu co u Ciebie?jaką decyzję podjełaś?który szpital wybrałaś?
pozdrawiam

18.06.12 laparo-masa zrostów,usunięcie szyjki,pr przydatków,zostaje guzek endoCOSEAL...koniec?...
nie...endovan ...końca brak...visanne :(...sił już brak...:(
moja historia

PostNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2010, 13:40 

Jesteś już po laparoskopii? Jak się czujesz?

Moja Historia
Obrazek
7 miesięcy po złożeniu papierów nasi chłopcy są z nami!
:D Jednak jestem Mamą! :D
Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1