Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest środa, 17 października 2018, 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak i kiedy boli?
PostNapisane: czwartek, 27 września 2012, 23:17 

U mnie pewnym zwiastunem kataklizmu jest migrena - istny Armagedon! - światłowstręt, nadwrażliwość na zapachy i dźwięki (1 dzień) a potem lawinowo podbrzusze robi się jak bomba, której nie wolno dotykać bez zezwolenia; problemy z wypróżnianiem (albo biegunka albo zaparcia), nawet oddawanie gazów jest czymś makabrycznym. dołożę do tego jeszcze kichanie i kaszel. Tak było tuż przed i w trakcie @, po laparoskopii objawy mam prawie non stop i na dodatek chodzenie po schodach bywa bardzo trudne.
Zauważyłam też, że intensywniej wypadają mi włosy, kiedy "walczę".
A moi bliscy i znajomi szanują moje dolegliwości i próbuja mnie wspierać - chociaż mają świadomość, że nie jest to łatwe. Nigdy nie usłyszałm, że symuluję; a jak planujemy coś wspólnie biorą pod uwagę specyfikę mojej fizjologii.
Zabrzmi to pewnie absurdalnie, ale ja wiem, że przyjdzie dzień, że będzie dokuczało mniej i dlatego warto działać i się nie poddawać!

mastopatia włóknisto-torbielowata piersi
14.10.'14 - 16.11.'16 - Bonadea

od 16.11.'16 zakrzepica żył głębokich
od 11.01.2017 Mirena

Walczę!
Obrazek

Obrazek
Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może pomóc w walce z endometriozą. Też weź udział w badaniu!
KLIKNIJ TUTAJ - TO JEST ŁATWE

PostNapisane: piątek, 28 września 2012, 20:21 

Byłam u lekarza i co? Jak zwykle to samo - wszystko w porządku. Przed okresem tyję do 7 kg - normalne, przed okresem też mam problemy z oddychaniem - normalne, ogólnie bardzo źle się czuję. Musiałam odstawić antykoncepcję hamującą ból tuż przed i w czasie okresu (2 dni przed i do 3 w czasie bywają dniami wyjętymi z życia). Odwiedziłam w sumie 3 lekarzy i to prywatnie. Ciągle słyszałam to samo - jest ok. Od jednego dostałam skierowanie do endokrynologa by mi nerki przebadał. W porządku. Poszłam z pytaniem dlaczego rosną mi włoski na brodzie? To tylko hormony. Widać w naszym kraju leczenie jakiekolwiek opiera się na słowach: "wszystko jest w porządku", a dopiero jak człowiek wyląduje z powikłaniami w szpitalu to zaczynają myśleć. Także moja historia choroby tak wygląda. Poza tym teraz jestem osobą bez pracy i bez kasy, więc bez perspektyw zdrowotnych

PostNapisane: piątek, 28 września 2012, 21:32 

Igu kobiałko, trzeba zadziałać!
Domyślam się, że zaistniała sytuacja nie nastraja Cię pozytywnie, ale trzeba drążyć - nie mam pojęcia do jakich lekarzy trafiłaś, ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że każdy z nich okazał się, po prostu ignorantem. Ja usłyszałm tylko to raz od lekarza rodzinnego: "Oj, to taka aura, i wiele osób dzisiaj źle się czuje" - nooooooooo,przepraszam, jakbym chciała iść do wróżki, to bym to zrobiła bezpośrednio!!!
Ale wygląda na to, że takie rzeczy się dzieją, najprościej jest udać się do innych lekarzy tej samej specjalności - tylko nie mam pojęcia, czy już tak zrobiłaś i czy masz takie możliwości.
Kobieto, stanowczo i z parą!
To jest Twoje zdrowie i Ty najlepiej wiesz, jak się czujesz i co z Twoim ciałem się dzieje - może tzreba im otworzyć oczy!!!
Do dzieła!!!!

mastopatia włóknisto-torbielowata piersi
14.10.'14 - 16.11.'16 - Bonadea

od 16.11.'16 zakrzepica żył głębokich
od 11.01.2017 Mirena

Walczę!
Obrazek

Obrazek
Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może pomóc w walce z endometriozą. Też weź udział w badaniu!
KLIKNIJ TUTAJ - TO JEST ŁATWE

PostNapisane: sobota, 29 września 2012, 12:59 

Igu zapraszamy do zalozenia wlasnej historii : TUTAJ inaczej bedziesz nam sie gubila na forum i trudno bedzie nam cie wspierac. :)

Obrazek Moje DNA bierze udział w badaniu genetycznym, które może zrewolucjonizować diagnozowanie i leczenie endometriozy. Czy Ty też wzięłaś udział w badaniu?
Obrazek
Kliknij tu, aby się dowiedzieć, jak to zrobić - to proste!

MOJ WIRTUALNY ZAKATEK

Obrazek
Obrazek
Obrazek

POMOC DLA GOJI

Bo z nas Fortuna w zywe oczy szydzi, to da, to wezmie, jako sie jej widzi...

PostNapisane: środa, 27 lutego 2013, 14:03 

Igu nie rezygnuj z walki o własne zdrowie, ja byłam u 7 różnych lekarzy i dopiero ostatni mi pomógł i zdiagnozował (i to wczoraj).
U mnie też mówili że to normalne, ale to nie jest normalne !

U mnie bóle są już tydzień przed okresem. Jednak są to tylko chwilowe jakby półgodzinne zapowiedzi tego że będzie okres.
Największy koszmar mam 1wszego dnia @. Ból, biegunka do odwodnienia, mdłości, dreszcze takie że nogi i dłonie mi mrowieją :/, ostre kłucie i skurcze jakby mi ktoś włożył ostrze do środka i nim kręcił. Czuję też ciągły ucisk na jelito grube a z tym ciągłe bieganie do łazienki. Ostatnio miałam tez tak że miałam takie mdłości że jak dostałam biegunki i siedziałam w łazience to nie miałam siły nawet usiedzieć i głowa zjeżdżała mi po ścianie, zemdlałam. Bywa że dosłownie drę się z bólu i przyjeżdża karetka. Ostatnio nawet ketonal forte i nospa forte mi nie pomogła i karetka i tak musiała przyjechać i dołożyć 2 zastrzyki z ketonalu ;/, a później poszłam spać jak naćpana. Raz w karetce nawet dostałam hiperwentylacji i drgawek , z bólu i strachu :( .Po pierwszym dniu ból się zmniejsza. Teraz jestem po okresie i boli mnie strasznie biodro, tak że aż mi wewnętrzna część uda czasami drętwieje. Po prostu masakra :(

Moja Historia

carolinelinka.interia@gmail.com
gg: 7002325

PostNapisane: środa, 20 marca 2013, 10:25 

Igu co u Ciebie?
pozdrawiam :)

luty 2012r. - podejrzenie endometriozy, obustronne torbiele
13.03.2013r. - laparoskopia, usunięcie torbieli czekoladowych, zrostów, endometrioza miednicy mniejszej IV stopnia
17.03.2016r. - obustronne torbiele

"Żeby być sobą, trzeba być kimś".
(S.J. Lec)

PostNapisane: poniedziałek, 17 czerwca 2013, 13:47 

Ja jestem dopiero niecałe 3 mies po laparo i przez pierwsze dwa cykle czułam się fantastycznie (nie brałam hormonów). W tym cyklu maskara, tzn. pierwsza połowa ok. w dni owulacyjne miałam takie huśtawki nastrojów, że mąż chciał mnie do psychiatry wysyłać. Tydzień przed @ - uczucia słabości, zawroty głowy, takie bóle jak u carolinelinka, czyli jakieś takie pobolewania w podbrzuszu, ogólne osłabienie i kiepski nastrój, dzisiaj piewrszy dzień cyklu i zwijam się z bólu (w pracy !) a jestem po dwóch aleve i dwóch nospach, ale nic.... wiem, że jutro już będzie dobrze i przedemną lepsza połowa cyklu :)

PostNapisane: czwartek, 11 lipca 2013, 10:59 

carolinelinka napisał(a):
U mnie bóle są już tydzień przed okresem. Jednak są to tylko chwilowe jakby półgodzinne zapowiedzi tego że będzie okres.
Największy koszmar mam 1wszego dnia @. Ból, biegunka do odwodnienia, mdłości, dreszcze takie że nogi i dłonie mi mrowieją :/, ostre kłucie i skurcze jakby mi ktoś włożył ostrze do środka i nim kręcił. Czuję też ciągły ucisk na jelito grube a z tym ciągłe bieganie do łazienki. Ostatnio miałam tez tak że miałam takie mdłości że jak dostałam biegunki i siedziałam w łazience to nie miałam siły nawet usiedzieć i głowa zjeżdżała mi po ścianie, zemdlałam. Bywa że dosłownie drę się z bólu i przyjeżdża karetka. Ostatnio nawet ketonal forte i nospa forte mi nie pomogła i karetka i tak musiała przyjechać i dołożyć 2 zastrzyki z ketonalu ;/, a później poszłam spać jak naćpana. Raz w karetce nawet dostałam hiperwentylacji i drgawek , z bólu i strachu :( .Po pierwszym dniu ból się zmniejsza. Teraz jestem po okresie i boli mnie strasznie biodro, tak że aż mi wewnętrzna część uda czasami drętwieje. Po prostu masakra :(

:shock: :shock: :shock: coś strasznego... współczuję :shock:

PostNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 21:55 

Ja mam bardzo podobnie- tak ok 5 dni przed miesiączką zaczyna mi się ćmienie w brzuchu, jakbym puchła codziennie kilogram a brzuch robi mi się napęczniały. Najgorsze są dwa pierwsze dni miesiączki, rwie mnie w dól, jakby wszystko chciałoby mi wyjść przez pochwę. Ból promieniuje mi do ud i nie pozwala na żadne spacery. Rodzina już się też przyzwyczaiła, żeby mnie wtedy na nic nie namawiać, bo jestem w strasznym nastroju. Żadne leki przeciwbólowe nie pomagają. Najgorsze są bóle idące od kręgosłupa, bo mam wrażenie, jakby jelita były przytwierdzone do kręgosłupa i całość ciągnęła w dół. Pewnie to trochę wyobraźnia działa, bo jak mi po laparoskopii powiedzieli, że mam tam "liczne zrosty" to ja teraz każdy najmniejszy ból widzę w zrostach.

PostNapisane: niedziela, 14 lipca 2013, 22:18 

Cześć. U mnie też jest naprawdę ciężko... boli mnie praktycznie wszystko od piersi w dół…Masakra już nie wiem co robić.. Jak mnie boli to jestem wkurzona i niemiła a potem mam wyrzuty sumienia. Mój Chłopak stara się być wyrozumiały, ale mam wrażenie że przez te bóle powoli nam się nie klei :( Z sexem oczywiście też źle bo po prostu nie daje rady :( Macie może jakieś sposoby na uśmierzanie bólu??? Będę wdzięczna za rade.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1