Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 04:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból pochwy
PostNapisane: sobota, 11 listopada 2017, 23:49 

Witam moje kochane ,silne endobabeczki.
Chciałam tylko zapytać czy któraś z was miała nie ustające bóle w pochwie I jajników jakby ucisk w środku pochwy a jajniki to ćmią to bolą jakby je rozrywali na żywca ,ale I to I to nie zależnie czy jest miesiączka czy po? Jeszcze gdy mam okres to "zwieracze" strasznie bolą I nie mogę się w spokoju załatwić ( tak jakby biegunka na to pozwalala)

Tytuł: Re: Ból pochwy
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2017, 01:08 

Tak zwane : wybaczcie za trucie tylków ale ...mamy update
Bóle nie minely a się pogorszyły. Leże spokojnie w łóżku a macica boli tak jakby ktoś na siłę się uparł by zobaczyć który ucisk będzie bardziej bolał. Nie chcę kolejny raz mówić mamie czy mężowi...nie chcę słyszeć jak im przykro... bo zaczynam sie głupio z tym czuć. Tak zwala znajoma moja I męża ostatnio mi uprzejmie oznajmiła że zachowuję się jak pępek świata ( po tym jak poinformowałam ją ,że odczuwam ból 24/7) I zaczynam się źle czuć z tym że tyle postuję. Ale tylko wy mnie tak na prawdę możecie zrozumieć, więc piszę nawet jeżeli nie dostanę odp. Nie chcę wymuszonych współczuć I nie robię tego dla uwagi, tylko proszę o jakąś wskazówkę, radę. :| :(

PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 19:13 

Witam cie bardzo serdecznie. Każda z nas może tu ponarzekać :)
Odzywką koleżanki się nie przejmuj.. Nie ma pojęcia co to endometrioza , nie rozumie jak bardzo cierpisz fizycznie i psychicznie..
Rozumiemy cie doskonale. Jesteś bardzo silna :) ja nie mam bóli 24/7 jak ty, ale jak złapał mnie ból to z łóżka nie wstawałam, termofor i leżałam. Teraz mam visanne i jest dużo lepiej, za to mam problemy jelitowe na zmiane biegunka-zaparcia. Podczas okresu zawsze bóle jelit okropne.
Miałaś już jakieś zabiegi? Lekarz badał cie ostatnio ginekologicznie? Pytam bo zastanawiają mnie bóle pochwy, zdarzyło mi się mieć ból pochwy ale chwilowy jakby skurcz, nigdy ciągły.
Ja w tym roku trafilam z bólami brzucha do szpitala i okazało się ze mam polip endometrialny w pochwie :o
Piszesz że bóle się pogorszyły , może udaj się do lekarza lub szpitala jeżeli to możliwe. Wiem że nikt nie lubi szpitali , wtedy co trafiłam do szpitala oczywiście nie chciałam jechać ale mąż stanowczo powiedział że jedziemy i wyszło mi to na dobre :) polip usunięty i włączone leczenie visanne:)
Możesz pisać i żalić się tu na forum jeżeli tylko tego potrzebujesz.
Bądź silna. Wszystkiego dobrego :)

PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 19:23 

Chwilowo jestem w Londynie I czekam ba kolejne usg ktore znow sie pewnie okaże "czyste". Mialam usg w niemczech I lekarka powiedziala ze skoro ona nic nie widzi na usg to nie mam endometriozy . Wiec tak latam sobie od lekarza do lekarza od kraju dp kraju I czekam. Po tym usg za tydzien mam isc do rodzinnego ktory mnie skieruje na laparoskopie . ( mam w Pl ale przez brak ubezpieczenia musze zaplacic 3000 zl) . A co do biegunki i, zaparc ... chyba kazda nas to dopada, cholerstwo ktore niszczy I cialo I psychike. Bralam wczesniej qlaire I to pomagalo z bolem podczas miesiaczki i troche pomagalo z biegunka...a masz tez moze uczucie podczas miesiaczki ze zwieracze puszcza lada chwila I przy I #1 I #2 boli jak diabli? Bardzo ci dziekuje za to wsparcie, ostatnio jestem psychicznym wrakiem I zle czuje sie z tym ze raz po razie mowie ze boli I boli I boli :oops:

PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 19:38 

Zawsze przy okresie pierwsze 2 dni boli okropnie. Brałam różne hormony ale zmniejszały ból miesiączkowy i np zamiast 3 tabletek przeciwbólowych brałam 1 do 2 w ciągu dnia. U mnie podczas okresu to odwrotnie- nie mogę się załatwić przez ból i skurcze jelit :( a w inne dni mam biegunki na zmiane z zaparciami.
Co do leczenia w UK to wiem jak to mniej więcej wygląda ale nie wiem jak z zabiegami.
Mi po usunięciu polipa zrobiło sie w pochwie ognisko endo z tkanek (wyczuwalne palcem) i na usg tego nie widać. Do tego torbiel i to podobno umiejscowił się za macicą. Miałam moment załamania ale czekam aż leki zaczną działać i sie to uspokoi. Daj znać co lekarz powiedział na usg

PostNapisane: piątek, 17 listopada 2017, 20:01 

Dam , I Ty rowniez dawaj znac . Mam nadzieje,ze nic ci nie wroci a leki pomoga .

PostNapisane: wtorek, 28 listopada 2017, 16:47 

I kolejny update : na usg cyst nie widać . Bol jaki byl taki jest w dodatku chyba sobie zrosty naciagnelam jak sie za mocno przyciagalam bo boli jak diabli. W nastepnym tyg. Ide do lekarza I dalej czekac na list z data na laparo

PostNapisane: środa, 6 grudnia 2017, 21:24 

Czyli jednak laparoskopia? Pisz jak po wizycie u lekarza i kiedy laparoskopia. Trzymam kciuki

PostNapisane: piątek, 8 grudnia 2017, 04:10 

Thank you for the posts. This article is very useful.
Thank you very much.
เทีี่ยว เวียงจันทร์
รถ SuperCar
เที่ยวมัลดีฟส์

PostNapisane: niedziela, 10 grudnia 2017, 10:35 

Jak na razie angielskie gp stwierdziło ze lepiej mi bedzie w klinice leczenia bezplodnosci, jutro lub we wtorek pojde do innego lekarza poleconego przez znajoma ktora na laparo czekala tylko tydzien.

Strefa czasowa: UTC + 1