Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest sobota, 8 sierpnia 2020, 01:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasiona chia
PostNapisane: niedziela, 16 sierpnia 2015, 20:50 

Czy przy endometriozie można stosować nasiona chia??? Czy któraś z Was stosowała i z jakim skutkiem?

Tytuł: Re: Nasiona chia
PostNapisane: czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:59 

Nasiona Chia na pewno Ci nie zaszkodzą! Nasiona Chia są ogromnym bogactwem kwasów Omega-3. kwasy te doskonale wpływają na pracę mózgu i koncentracje. Główna grupą docelową dla nasion Chia są studenci, osoby starsze i osoby pracujące umysłowo. Osoby starsze mogą je przyjmować aby poprawić pamięć i zapobiec chorobie Alzheimera. Nadają się świetnie dla uczniów i pracowników biurowych poprawiając zdolność logicznego myślenia i aktywnej pracy umysłowej.
Co ważne w stosunku do kobiet nasiona Chia zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa kwas α-linolenowy, który jest niezbędnym kwasem egzogennym u człowieka. Należy pamiętać, że zawartość tego kwasu w organizmie zmniejsza niebezpieczeństwo rozwoju raka piersi. Ponadto nasiona Chia dostarczają organizmowi wile witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.
Nasiona Chia można dodawać do musli, do produktów mlecznych czy zdrowych sałatek. Świetnie sprawdzają się także we wszelkiego rodzaju zupach.
Więcej informacji o nasionach Chia znajdzie na stronie sprobuj.to

PostNapisane: środa, 1 listopada 2017, 22:14 

Andrej89 napisał(a):
Nasiona Chia na pewno Ci nie zaszkodzą! Nasiona Chia są ogromnym bogactwem kwasów Omega-3. kwasy te doskonale wpływają na pracę mózgu i koncentracje. Główna grupą docelową dla nasion Chia są studenci, osoby starsze i osoby pracujące umysłowo. Osoby starsze mogą je przyjmować aby poprawić pamięć i zapobiec chorobie Alzheimera. Nadają się świetnie dla uczniów i pracowników biurowych poprawiając zdolność logicznego myślenia i aktywnej pracy umysłowej.
Co ważne w stosunku do kobiet nasiona Chia zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa kwas α-linolenowy, który jest niezbędnym kwasem egzogennym u człowieka. Należy pamiętać, że zawartość tego kwasu w organizmie zmniejsza niebezpieczeństwo rozwoju raka piersi. Ponadto nasiona Chia dostarczają organizmowi wile witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.
Nasiona Chia można dodawać do musli, do produktów mlecznych czy zdrowych sałatek. Świetnie sprawdzają się także we wszelkiego rodzaju zupach.
Więcej informacji o nasionach Chia znajdzie na stronie sprobuj.to

Również polecam nasiona chia, sam stosują od dawna (również mam endometriozię) i nic mi nie szkodzą. Są to naturalne rzeczy także myślę, że spokojnie możesz je stosować, nie wiem czy wiesz ale nasiona są głównie stosowane do odchudzania a nie do leczenia endometriozy. Polecam, ze względu głównie na kwasy Omega-3 jakbyś jednak się zdecydować i chciał kupić to polecam sprawdzić cenę nasion chia tutaj jak też recenzję tych nasionek, zdecydowanie warto przed stosowaniem przeczytać stosowny artykuł :)

PostNapisane: piątek, 22 grudnia 2017, 11:35 

Ja kilka razy próbowałam zrobić podejście i przekonać się do chia, ale jakoś to nie mój smak i konsystencja... Być może nie do końca potrafiłam je przyrządzić albo połączyć z innymi składnikami. Wiele razy słyszałam, że są zdrowe i pasują niemal do wszystkiego, ale jakoś po tych kilku próbach nie umiem się ponownie przekonać. Jest jeszcze szansa, ze po nowym roku zrobię kolejne podejście i może tym razem efekty będą lepsze :)

PostNapisane: wtorek, 26 lutego 2019, 10:29 

Nasiona chia to doskonałe źródło wielu cennych właściwości odżywczych. Raczej nie powinny mieć większego znaczenia dla leczenia endometriozy, natomiast bardzo duże dla zdrowia ogólnego. Zalecam lekturę https://www.olej.edu.pl/nasiona-chia/ Oczywiście nie warto przesadzać, jak ze wszystkim. Najlepiej jest nasiona chia dodawać do różnego rodzaju koktajli czy wypieków.

PostNapisane: poniedziałek, 24 lutego 2020, 09:31 

Ja jakiś czas temu pierwszy raz spróbowałam tych nasion i od razu bardzo mi posmakowały. Wiem, że są dość specyficzne, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Lubię je dodawać do jogurtów i owocowych musów. Czytałam też, że te nasiona mają mnóstwo witamin, więc to też mnie do nich przekonuje. Szkoda tylko, że niestety cena nie jest aż tak zachęcająca, ale raz na jakiś czas mogę sobie pozwolić na taki wydatek :)

Strefa czasowa: UTC + 1