Forum Portalu www.endometrioza.aid.pl

Forum chorych na endometriozę, porady, grupy wsparcia, spotkania kobiet chorych na endometriozę - wszystko o: endometrioza, laparoskopia, torbiel czekoladowa, zrosty, ca-125, płodność.
Teraz jest poniedziałek, 16 września 2019, 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy dieta przy endometriozie jest potrzebna?
PostNapisane: poniedziałek, 7 marca 2011, 22:48 

Ekspresja napisał(a):
elunia_w_z napisał(a):
Tak co do glutenu to masz rację warto go ograniczyć...jednak jak będę miała chwilę to napisze jeszcze o roli rozpuszczalnego błonnika, bo błonnik to nie tylko "oczyszczacz" w postaci nierozpuszczalnej celulozy.
Pozdrawiam :)

A ja chętnie o tym poczytam, bo akurat tutaj wiedzy mi brak. Na pewno się przyda taki tekst.

...też tak sądzę tekst się przyda, więc jak tylko będę mogła to go napiszę.

Ekspresja napisał(a):
Wiedziałam, że coś mi wypadło z głowy (za dużo masła?) i... już wiem :idea: Za pierwszym razem, zapomniałam napisać, że pod pierwszym zielonym napisem brakuje linka ;)

...jest od początku (w kolorze czerwonym ;) ).

6x Zoladex
09.2009 zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy (cały czas Euthyrox, od 09.2016 N75)
16.01.2010 @-całkiem łagodna :) yasminelle przez rok
20.10.2015 po 11 latach druga ciąża zakończona sukcesem :) (bez szczególnych starań ;) )
cały czas bez hormonów ze względu za żylaki ( 06.2017 i 08.2017 zabieg usunięcia żylaków nóg)

PostNapisane: poniedziałek, 7 marca 2011, 23:01 
To już chyba forumowe zboczenie, że pod kolorem automatycznie wydaje mi się, że link miał być ;)

PostNapisane: poniedziałek, 7 marca 2011, 23:14 

Kasia Z, dziewczyny, ja również bardziej skłaniam się ku olejowi lnianemu, bo on ma własnie właściwe proporcje kwasów omega 3 i 6.
wg tej samej ulotki, a właściwie broszurki, z której cytuje Kasia_Z:
"prawidłowa proporcja kwasów omega 3 do omega 6 wynosi 1:3, czyli kwasów omega-6 powinno być około 3 razy więcej niż omega-3..." z tym, że w diecie dostarczamy za mało omega 3, a za dużo omega 6. "w związku z tym stosunek omega 3 do omega 6 jest zaburzony i wynosi od 1:15 do 1:20. Tak duża i długotrwała przewaga kwasów omega 6 w orgazmie nie jest dla zdrowia obojętna. Z kwasów omega -6 powstają bowiem związki prozapalne, wiec gdy w organizmie jest ich ciągły nadmiar, prowadzic to może do nadmiernej skłonności do stanów zapalnych i alergicznych organizmu..."
Ta broszurka nie jest marketingowa, bo na końcu jest podana literatura. Ja uważam, że oleje w których jest przewaga omega 6 nad omega 3 (czyli ten z konopii czy wiesiołek) nie są dla nas korzystne.

Co do artykułu, pomocny, ciekawy, mi się podoba :)

listopad 2010r.: hsg-udrożnione...;
styczeń 2011r.: kuracja ziółkowa...;
marzec 2011r.: marzy mi się...;)

Moja historia

PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2012, 09:59 

Wita:)
Szukałam wiadomości o normach AMH i trafiłam na tą stronę.
Dziewczyny polecam przejdźcie na dietę bezglutenową, gluten powoduje problemy immunologiczne w organizmie. Ja po 4 miesiącach tej diety nareszcie mam prawidłowe poziomy prób wątrobowych (od min 3 lat były ciągle podwyższone). Wiem, że endometrioza nie kojarzy się z wątrobą :D ale miałam chorą wątrobę na tle immunologicznym więc jakiś związek jest. Dodam, że nadal mam lekko podwyższone ANA (przeciwciała przeciwjądrowe) w mianie <1:100.
Pozdrawiam Was:)
Zapomniałam dopisać, że po raz pierwszy od 15 lat mam cerę bez trądzika :) i to już od 2 miesięcy a była koszmarna. Nie leczę się wcale tylko stosuję dietę bezglutenową bardzo restrykcyjnie.

PostNapisane: wtorek, 18 września 2012, 10:25 

a własnie czytałam dużo opracowań z usa i jednak endo ma związek z wątrobą :) dlatego po diecie poprawia się wszystko

PostNapisane: wtorek, 18 września 2012, 17:08 

cos wiecej na tema związku endo z watrobą? albo podać jakieś namiary na literaturę? Dziękuję i pozdrawiam:-)

PostNapisane: wtorek, 18 września 2012, 17:45 

Kika, moja odpowiedź zaczyna się od słów, czy mogłabyś proszę...:-) bo jakos dziwnie to wyszło, czasem mam za duzo myśli w głowie i nie nadążam z pisaniem:-)

PostNapisane: wtorek, 18 września 2012, 17:47 

Macie może jakieś doświadczenia z czerwoną herbatą?
Wskazana przy endo? A jelitom nie szkodzi?

PostNapisane: środa, 19 września 2012, 08:37 

ja tylko czytałam że zielona na TAK 5-6 filiżanek dziennie :)
po mojej diecie i suplementach pierwszy raz mam od 15 lat zupełnie bezbolesną miesiączkę :) a rok temu przeszłam 2 laparotomie, mam IV stopień, oczywiście po operacjach nie ma skurczy itd ale było dalej bóle podbrzusza, głowy, gorączka, osłabienie, wycięli mi 90% ognisk , a teraz NIC zero - tylko @ i tyle jak wtedy kiedy miałam 14 lat :))))
poszukam o tej wątrobie linków jak znajdę , bo tylko czytałam jak szukałam info o leczeniu dong quai vitex i dieta i było że zanieczyszczenie i niezdrowa żywność obciążają wątrobę i działa to na endometriozę

PostNapisane: czwartek, 20 września 2012, 20:47 

dzięki wielkie, też poszukam info i dam znać jak cos znajde:-) zieloną też pijam :-) pozdrowienia:-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1